Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kristalni otroci


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
305 komentarjev na to temo

#251 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 27. oktober 2004, 22:10

Hvala ti, bigm xsrcx Tvoje besede... mi nekaj pomenijo. xsrcx Enako velja tudi od mene do tebe, kar se tvojih prispevkov tiče.

Sicer pa... ni nujno, da so izkušnje pogojene s starostjo, ane? x;)x


Sončna

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#252 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 28. oktober 2004, 00:53

Hih. Ena opazka glede na moj predzadnji post; jaz imam ta mesec prav meditiranje na temo "smrt" xcivx Skoz mi to prihaja naprej in me preizkuša, prav noro je to opazovat pri samem sebi. Življenje samo. xsrcx

Nočko in lepe sanje x;)x


Sončna

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#253 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 28. oktober 2004, 09:42

Tisti, ki smo starši, vemo


Hvala za podporo, a sam sem še bližje otroku kot staršu.

Kaj morem.

V bistvu sem izrazila svoje strinjanje..... :palec:
Sicer pa sploh ni pomembno ali si starš ali ne. Bistvena je življenjska filozofija oz. pogled na življenje.... x:)x

Sicer pa - čestitam. Glede na to, da si bližje otroku kot staršu si upam trditi, da zelo dobro in modro razmišljaš. Pa ne glede na naša strinjanja ali nestrinjanja, oz. ne glede na to, ali nam je tvoje razmišljanje všeč ali ne. :palec:

Enako mislim tudi o Sončni vili :palec:
Čeprav se z njo večkrat strinjam x;)x

#254 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 28. oktober 2004, 20:04

Hvala za dobrodošlico!!!  x:)x

Hojla Florjan Cvetko !

Ja, res smo patroni, kar vsi po vrsti.
Od srca : Dobrodošel med nami, vsak ima pravico tukaj napisati svoje mnenje. Seveda je kar nekaj resnice v tvojih postih.
:palec: x;)x x:)x
peace and love
clean
peace and love
Klinar

#255 sysyphe

sysyphe
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 257

Objavljeno: 29. oktober 2004, 19:20

Ne vem, zakaj si ti zdim predrzna... Kvečjemu bi temu rekla impulzivna, ker sem se ful hitro zapičila v tvoje besede, no, pa saj sem potem dobila zanimiv "reality-check" nazaj    
In nikomur ne vsiljujem svojega vedenja, svojega prepričanja, samo razložim ga lahko. Nikomur ne govorim, naj verjame v to, kar pišem, ker vedenje, da obstajajo t.i.paranormalne sposobnosti teh otrok pridobiš samo preko izkušnje pri samem sebi (da imaš torej sam te sposobnosti). Že parkrat sem pravzaprav napisala, da pač počakajte, pa boste videli  Sami pri sebi, ko se vam bo to začelo dogajat.  Če se vam bo, sama mislim, da ja.  Ampak spet je potem to samo moje prepričanje, zakaj, je spet lahko druga debata. Namenoma tudi jaz ne zavajam nikogar  

 


Sončna vila.

Ozavestiti, da si Indigo otrok ni lastna izkušnja.
Nekje sem prebral, da si imela pri pedagoški psihologiji, ne vem, nekaj o indigo otrocih.
V kolikor si pedagog ali psiholog, ali karkoli že, se vprašaj, kaj je resnično lastna izkušnja.

Ozavestiti, da si indigo, se mi ne zdi nič posebnega, ker gre zgolj za prenos vedenega na sebe.

Bom skušal biti bolj jasen.
Rumena in vijolična sta nasprotni barvi v barvnem krogu.
Do dne tega spoznanja sem miren in neveden, tega opazoval svet, in ga krojil po svoje. Nato pride nekdo, in mi reče:" Veš rumena in vijolična sta nasprotni si barvi."
Najprej ga lepo pošljem v p..... m..... .
Nato on uvede pojem barvnega kroga, lestvice barv, in tako naprej.
In jaz zadevo razumem, ozavestim, sprejmem.
Naslednji dan gledam svet v polnosti barvnih harmonij, in prelestnih kontrastov, in si mislim, kako lep je tale svet, kako usklajen in kakšen red mu vlada.
Vse lepo in prav, ampak to ni lastna izkušnja. Je indoktrinacija in stigmatizacija tvojega miselnega ustroja. Je beg od notranjega.
Žal.
Vsi imamo podobne probleme, in mislim da je vzrok marsikdaj v tem, da se opotekamo od ene do druge rešilne bilke, ki bi nam pomagala živeti, in da redkim uspeva ohranjati pristni notranji stik z virom vsega živega.

Žal je tako.

Kdo govori o smrti?
Let the sunshine in

#256 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 29. oktober 2004, 20:28

Hej Sysyphe x:)x

Saj jaz ne govorim o tem, da se ozavešča to, da smo indigo otroci, sem izgleda napisala spet premalo razumljivo, ker si potem tole izpeljal iz mojih besed, oprosti. x;)x Mogoče sem že tolikokrat pisala o tem, da mi besede letijo že kar same avtomatično na ekran, pa potem pozabim bit bolj specifična v kakšnem primeru.

Predvsem sem imela v mislih samo to... da dovoliš samemu sebi spoznati, da obstajajo t.i. paranormalne sposobnosti pri teh otrocih, in to lahko spoznaš edino preko takšnih sposobnosti pri sebi.
Bolj natančno;
če se meni dogaja telepatija, občutenje drugega človeka v sebi, videnje realnosti na drugačen način kot samo s fizičnimi očmi... potem vem, da na tak način lahko živijo tudi drugi okrog mene. Če mi kdo omeni, da se mu dogajajo iste stvari, bova zelo verjetno zaključila, da imava oba te t.i. paranormalne sposobnosti, rajt? To je namreč stvar, na katero se zelo veliko ljudi pri indigo otrocih obesi, saj jim to predstavlja področje, ki jim ni najbolj znano in zato trdijo, da ne obstaja. x;)x Ali pa kaj drugega, no, tam nekje.
In baje dandanes velika večina otrok poroča o takšnih ali drugačnih t.i. izvenčutnih sposobnostih, kar je tudi opisano kot fenomen pri indigo otrocih. Ne vem pa, ali so tudi generacije otrok pred današnjimi doživljale to ali ne in kje je zdaj tule caka? Tudi mene kdaj zmoti pomanjkanje znanstvenih dokazov in luknje, skozi katere se da na drug način interpretirat doživeto/prebrano/videno, ampak... tisto, kar mi je pomembnejše, je samo sporočilo indigo otrok, pa naj to so ali pa ne. Pomembno mi je to, da smo na svetu končno začeli čutiti drug drugega in doživljati vse okrog sebe na drugi, recimo temu višji ravni. Pomembno mi je to, da to razvijamo. Torej xupx in sinteza, meni analiza niti ni več toliko pomembna, vsaj pri predmetu indigo otrok ne, pa naj se še tako neumno sliši. x:)x

Indigo je seveda klasifikacija, še ena izmed mnogih, ki jih ljudje zelo radi uporabljajo za ločevanje na žalost, ne pa za integracijo novih informacij v svoj sistem, če že naj rečem temu tako. Od posameznika je odvisno, kako bo klasifikacijo uporabljal, seveda. Jaz sem svoje mnenje napisala že par postov nazaj, če se ne motim.

In nekako tule v vsem tem, kar sem napisala, še vedno ne vidim bega od svojega notranjega. xsrcx

Kar se pa smrti tiče, si omenjal to, da morda mojih otročičkov ne bo več jutri, mene, tebe... Kaj točno si s tem mislil, če ne fizične smrti? Mogoče te nisem razumela. Je pa res, da sama zadnje čase veliko razmišljam o tem, pa sem potem mogoče to direkt videla v tvojih besedah. x;)x


Sončna

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#257 sysyphe

sysyphe
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 257

Objavljeno: 1. november 2004, 16:48

Zdravo, sončna vila. x;)x

Me veseli, da imaš odgovor, vendar ga imam jaz tudi. :vragec:

Veš kaj je nekoč ugotovil Voltaire?

To, da je možno, da ne živimo v najlepšem vseh svetov.
Gibal se je med visoko francosko družbo, a bil do nje ciničen.
Ciničen zaradi njihove lahkoživosti, medtem ko je potres uničil Lizbono.
Vprašal se je, kako to, da Bog lahko stori kaj takega.


Veš, zraven teh tvojih indigo otrok, vsak dan na svetu umre... (no, grem kar nekaj zbrskat..)

Stiska otrok Sudana

Verjetno ste v zadnjem času veliko slišali o izjemni katastrofi, ki se godi v zahodnem Sudanu; natančneje pokrajini Darfur.
Tam je v trenutku, ko berete te vrstice, okoli 1,2 milijona beguncev, od tega velika večina žensk in otrok. V prenaseljenih begunskih taboriščih je položaj katastrofalen:

družine skoraj nimajo pitne vode,
vsak peti otrok je akutno podhranjen
življenje malčkov je venomer ogroženo zaradi diareje, ošpic in vročičnih prehladov.


Mnogi so za izgradnjo zaklonišča uporabili stvari, ki so jih imeli na razpolago: veje, cunje, stare škatle in grmovje. Hrane je zelo malo, sanitarij ni. Matere skrbijo za otroke, vendar jih kljub temu vsak dan umre 9 mlajših od 5 let, zaradi podhranjenosti, diareje in infekcij dihal.

Vse to je posledica vojaških akcij vladne milice, ki so napadle stotine vasi, porušile domove, njihove prebivalce pa brutalno izgnale. Če klic pomoči še ni prišel do vaših ušes, je to zato, ker je prešibak. Šibak, kot so v tem trenutku vsi begunci v Sudanu, predvsem otroci.


In mislim, da je to problem nas. Nas kot človeštva, nas kot sočloveka, in tako dalje.
In ne vprašanje analize in sinteze, in ne vem kaj še vse.

EGOTRIP!

EGOTRIP!

EGOTRIP!

EGOTRIP!

EGOTRIP!


No, pa lepo se imej. x;)x
Let the sunshine in

#258 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 1. november 2004, 17:14

ampak prav imaš pa vedno samo ti ane, tko v duhovnem smislu mislim...
ja prav bogi so otroci v Tiberu, Sudanu, Afriki, Bosni, Skandinaviji, Sloveniji, a čmo novo temo odpret pa tam o tem govorit, al čmo malce tko v vsaki temi nekaj, pa dober tek, če še gibanico ješ...sem že razmišljala, da bi postala posvojiteljica otroka (pet jurjev na mesec ne), ker drugače jim ne morem pomagati,no pa tud to bo malce počakalo, še... razen da se zavest ljudi spremeni, čeprav bo vedno se našel kdo, ki bo teptel in blatil, žalostno... škoda se mi zdi, da je toliko besed na tem svetu in tako malo akcije in dejanj...ampak včasih bi bilo dobro, da se tudi odprtega srca pripravimo na spremembe, da se vprašamo ok, kaj lahko jaz naredim tule doma, v svojem kraju, najlažje se je ukvarjat s problematiko sveta in zatiskati oči v lastnem domu, kraju...

#259 sysyphe

sysyphe
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 257

Objavljeno: 1. november 2004, 17:38

Da, prav imaš.

Hudoben sem in ciničen. Nimam občutka za vaše tankosvilnate pripovedi o indigo otrocih in jogurtih brez maščob.

Res mi je žal, da v tem ne uspem prepoznat globokega ozira k temu, kaj je duša, in kaj pomeni biti človek.

Pa še nekaj. Edini odsev zavesti je dejanje.

Ne zahtevam, da morate iti v Darfur dojiti podhranjene otroke, vendar mislim, da pa si moramo priznat v sebi eno veliko bedo.
Prej sem pisal o mašilih. To so mašila te bede.

Ne trdim, da imam prav, sem pa proti.


Dragi moji.

Vsaj to. Sočutje
Let the sunshine in

#260 sysyphe

sysyphe
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 257

Objavljeno: 1. november 2004, 17:41

Ein mensch ist uberalles ein mitmensch.
Let the sunshine in

#261 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 1. november 2004, 17:53

uf, kdaj sem te pa popredalčala... a sem mogoče rekla kaj v tej smeri, a veš kako poteka posvojitev otroka iz revnih predelov sveta?To sem mislila, in načelno sem se strinjala s teboj, da je potrebno spremeniti mišljenje. Jaz premorem sočutje, veliko sočutja in to vem in tega mi nikoli prav nikoli ne bo problem izreči kjerkoli kadar koli... proti čemu si - spolnosti, rojevanju, materinstvu, sprejemanju drugačnosti?tole te nisem razumela, sprašujem, da ne boš spet narobe razumel... in resnično ne moreš zahtevati od mene ničesar, ker me niti ne poznaš, ko pa boš sedel nasproti mene, ko boš čutil kakšna sem, ko boš videl v bistvo mene ali Sončne, ali koga drugega, potem si ustvari mnenje, ne prekmalu...ker se lahko ušteješ...krepko ušteješ....
še tole pišeš o zavesti o dejanjih, in o čem sem pisala pa jaz?

#262 sysyphe

sysyphe
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 257

Objavljeno: 2. november 2004, 18:00

Poglej Selene, v redu punca si.

Kakorkoli.

Zadnje, kar si želim na tem forumu, je, da bi si na poslagi izjav ustvaril kakršno koli mnenje o komerkoli na tem forumu.
Tukaj sem pač zato, da nisem sam z nekimi mislimi, čeprav je to najbolje, ampak da vidim kako teče misel drugod.
Nisem tak, da bi se z nekom strinjal ali ne, rad pa vračam besede v tišino in me, to pa priznam, moti da si ljudje ustvarjajo na takih zadevah neko mnenje o sebi, ozitoma da mislijo, da so to, kar govorijo na tem forumu.
To se mi zdi bolan egotrip, pa če rečeš da si indigo, ali pa da si sočuten. Kakorkoli.

Pa še to.
Ni te treba biti strah napak, ki jih delam sam, oziroma, res mi ne prija, da mi groziš.
In ni ti treba skrbeti, da me ne bi razumela, ker me.
In mnenja si ne bom ustvarjal, tudi če te vidim v bistvo.

Aha, proti čemu sem. Sem proti vašim mnenjem, in nisem proti čemerkoli. Nisem proti spolnosti x:px , ne proti rojevanju :O: , ne materinstvu x:)x .

Lepo se imej.
Let the sunshine in

#263 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 2. november 2004, 18:03

enako in niti malo ti ne grozim;)
lepo se imej x:Xx

#264 Florijan Cvetko

Florijan Cvetko
  • D član
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 197

Objavljeno: 2. november 2004, 18:34

<{POST_SNAPBACK}>Poglej Selene, v redu punca si.


Nisem tak, da bi se z nekom strinjal ali ne, rad pa vračam besede v tišino in me, to pa priznam, moti da si ljudje ustvarjajo na takih zadevah neko mnenje o sebi, ozitoma da mislijo, da so to, kar govorijo na tem forumu.
To se mi zdi bolan egotrip, pa če rečeš da si indigo, ali pa da si sočuten. Kakorkoli.
...

Aha, proti čemu sem. Sem proti vašim mnenjem, in nisem proti čemerkoli. Nisem proti spolnosti x:px , ne proti rojevanju :O: , ne materinstvu x:)x .

Lepo se imej.


Eh, dragi Sizif, težak je tvoj kamen. Sam proti celemu svetu. In tvoj kamen je najtežji od vseh. Saj si ga vendar sam definiral, in ker si naj ... naj ... karkoli, moraš zmagati.

Pri tem pa niti slučajno ne moreš dopustiti lokalnim dobrim dušam, da bi se še naprej izboljševale, pa čeprav v lastnem svetu in na sebi lasten način, tebi (in meni) tuj. Če kdo zapiše, da bo posvojil malčka iz Etiopije, ali Sudana, takoj čutiš potrebo to lepo in plemenito potezo izničiti in postaviti v pravilen kontekst. Kontekst nemoči.

Novico imam zate, dragi Sizif. Vsak lahko po svojih močeh spreminja svet. Ker če bi vsi ljudje mislili, čutili in delali po sizifovo, bi še zdaj živeli v jamah. Tako pa so ljudje inašli penicilin in dinamit in električni motor in telefon in motor z notranjim zgorevanjem.

Ti se še kar naprej smili samemu sebi. Do tega imaš vso pravico, in še jaz pristavim "ubogi ubogi Sizif". Hkrati pa petkrat hura za vse, ki iščejo in raziskujejo in ljubijo in so se pripravljeni prepirati, pa čeprav brez ustreznega fizikalnega instrumentarija, za svoj prav in za svoje misli.

#265 sysyphe

sysyphe
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 257

Objavljeno: 2. november 2004, 19:09

Ti se še kar naprej smili samemu sebi. Do tega imaš vso pravico, in še jaz pristavim "ubogi ubogi Sizif". Hkrati pa petkrat hura za vse, ki iščejo in raziskujejo in ljubijo in so se pripravljeni prepirati, pa čeprav brez ustreznega fizikalnega instrumentarija, za svoj prav in za svoje misli.



To, da imam vse več nasprotnikov na tem forumu, samo potrjuje moj plemenit in neomajen boj.

"Nema predaje dok traje rat."

Odraz fizičnosti instrumentarija, je potreba po njem, da ne boš preveč poletel.
Let the sunshine in

#266 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 2. november 2004, 19:34

<{POST_SNAPBACK}>boj

A ni nekje rečeno, da se ravno v srcih vseh nas začne vojna. Al povsod rečeno. x;)x

Pa kakorkoli že, Sysyphe, upam, da se zabavaš. x;)x


Sončna

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#267 Florijan Cvetko

Florijan Cvetko
  • D član
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 197

Objavljeno: 2. november 2004, 19:39

<{POST_SNAPBACK}>To, da imam vse več nasprotnikov na tem forumu, samo potrjuje moj plemenit in neomajen boj.

"Nema predaje dok traje rat."

Odraz fizičnosti instrumentarija, je potreba po njem, da ne boš preveč poletel.


Boj za kaj? In proti komu?

Napisal sem "fizikalni" in ne "fizični" instrumentarij. Bi pa poletel. Takoj ...

#268 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 2. november 2004, 19:48

Ojej, pa smo spet tam.

Vsak ima pravico do svojega prepričanja, ampak včasih vseeno kdo koga prizadane. Pa naj bo s prepričanjem, ki je nekako mimo, al kar z direktnim besednim napadom. Ko začutim tisto pravo negativno energijo, ki kar butne iz posta se vedno vprašam takole:

Vsako novorojeno bitje- novorojenček je po difoltu dober, le kaj se je potem temu malemu dobremu srčku v življenju dogajalo, da je postal človek takšen kot je?

Ko ga dodobra spoznam, se misamo še smili v dno srca, saj se revež sploh ne zaveda, kaj dela sevi, še manj pa kaj dela drugim.

peace and love
clean

P.s.: Ko sem sama prišla do točke v svojem življenju, ko so me vsi začeli čudno gledati, ko sem govorila in mi nasprotovati, sem na koncu ugotovila, da niso vsi drugi mal čudni, ampak sem jaz tista, ki se mora začeti poslušati in se spremeniti !!
peace and love
Klinar

#269 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 2. november 2004, 20:59

<{POST_SNAPBACK}>..., sem na koncu ugotovila, da niso vsi drugi mal čudni, ampak sem jaz tista, ki se mora začeti poslušati in se spremeniti !!


Jaz sem pa mal čudna, ker poslušam sebe in se nočem spremeniti. x:o)x x;)x x:Dx
:fiju:

#270 sysyphe

sysyphe
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 257

Objavljeno: 2. november 2004, 22:25

Moč misli ni v pozitivizmu ali ne vem čem, ampak v dovršenosti.

Mislim, da se otrok ne rodi v osnovi dober, ampak je dober v naših očeh, in to je tisto največ.

Da sončna vila prišla si do ugotovitve, do kater odkar obstaja mit o sizifu, ni prišel še nihče.
Ravno v tem je skrivnost. Sysyphe neskončno :vio: , orgazmično x:px uživa v svojem boju.
Da, zabavam se. x:)x
Let the sunshine in

#271 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 26. november 2004, 10:45

http://www.indigochi...ic.com/main.htm

V četrtek imajo koncert na Štuku.

#272 sysyphe

sysyphe
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 257

Objavljeno: 26. november 2004, 17:10

Morda bi bilo dobro, da jih malo posolijo.

Prismode prevzetne.
Let the sunshine in

#273 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. december 2004, 15:01

Oh saj skoraj ne morem verjet... :\\\\
Tudi tele teme nisem brala oz. ze zelo dolgo ne ali pa dejansko sploh se ne, ker se na kristalne tolk ne spoznam itd.

In vidim, da je celo na Matejo svasta letelo, jaz pa tezko pokazem na tem forumu na prisebnejso in bolj zaupanja vredno osebo.

Ne bom se vtikala v posamezne poste, nenazadnje je ze vse pase, saj se je petina najbolj aktivnih ze nekak dol odrolala, samo tole sem pa prav morala napisat; da ce bi morala opisat matejo s 50 besedami, oholosti ne bi bilo na seznamu...

Tudi trudi me je presenetil in zdaj vidim, da bi ocitno slej ko prej prislo do konflikta, ker je debatiral v stevilnih debatah, ni pa prenesel kritike in mnenja.
Tudi meni je namrec brezveze, da se kar nekdo oglasa v temi Pluton al kaj jaz vem kje, ce nima cesa pametnega za povedat ali VLJUDNO za vprasat - ce se naj mu kaj razlaga.

Hvala lunatku, ki me je napotil na to danes. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#274 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 2. december 2004, 21:44

hvala, Marsa xsrcx

#275 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. december 2004, 10:27

:palec: - sam sem samo povedala svoje mnenje, ne o temi, ker ga nimam glih, pac pa o cemer je tekla debata. jasno da tako mislim, ce bi opazila prej, bi prej komentirala. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0